Lamira Makina İmalat ve San. Tic. Ltd. Şti.

Lamira Makina, makina imalatı, ticareti ve servisi konularındaki 20 yıla yakın bilgi ve tecrübe birikimini son olarak 2006 yıından bu yana mobilite çözümleri konusunda engelli ve hareket kısıtlaması olan kullanıcılara ve bu konuda faaliyet gösteren kurumlara sunmaktadır.

Manuel ve akülü tekerlekli sandalye üretimi ile başlayan mobilite çözümleri konusundaki ilk faaliyetler, günümüzde engelli araç donanımları, merdiven liftleri, havuz ve plajlar için erişilebilirlik ürünleri, engelli basketbolu sandalyeleri gibi geniş bir yelpazeyikapsayacak şekilde genişlemiştir. Son olarak akülü scooter üretimi de devreye alınmış olup, bu sayede önemli bir mobilite aracı tipinin daha ülkemizde yerli olarak üretilmesi gerçekleştirilmiştir.

Yerli ürünlerin dışında kalan ürünler, konularında dünya genelinde lider firmalardan ithal edilerek kullanıcılara sunulmaktadır

Lamira faaliyetlerine İstanbul İkitelli Organize Sanayi Bölgesi’ndeki tesisinde devam etmektedir. Tüm ürünler imalat ve montaj hatalarına karşı 2 sene ürün garantisi ve 10 sene süre ile yedek parça temin edilebilirlik garantisi altında sunulmaktadır. T.C. Sanayi Bakanlığı‘ndan ve Türk Standardları Enstitüsü (TSE) ’nden gerekli belgeler firma bünyesinde mevcuttur.

Uzun süreli ve sorunsuz kullanım ve en üst düzeyde müşteri memnuniyeti Lamira’nın önde gelen hedefidir. Bu doğrultuda, tüm ürünler için araştırma-geliştirme, prototip, deneme üretimi, seri üretim ile satışa sunulma, satış ve satış sonrası servis safhalarının hepsinde, ülkemizdeki kullanım şartları ve kullanıcı ihtiyaçları gibi özel şartlar da gözönüne alınmaktadır. Ayrıca üretim aşamalarındaki tüm testler en zorlayıcı şartlarda gerçekleştirilmekte olup bu sayede uzun süreli ve sorunsuz ürün kullanımı sağlanmaktadır.
Lamira, yerli olarak üretilen mobilite ekipmanları sayesinde Türkiye’nin ithal ürünlere olan bağımlılığını azalttığı gibi, aynı zamanda bu ekipmanların bir kısmını Avrupa ülkelerine ihraç ta ederek, ülkemize döviz girdisi sağlamaktadır.

Lamira, fiziksel engelli ve kısa süreli ya da kalıcı hareket kısıtlaması olan kullanıcıların hareket ihtiyaçlarına yönelik ekipmanlar konusunda Türk halkına yüzde yüz Türk sermayesi ve Türk işgücünün ortaya çıkardığı ürünleri sunuyor olmanın haklı gururunu yaşamakta ve yaşatmaktadır.

Dünden bugüne Lamira...

1995

Dr. Mak. Müh. Hüseyin Şen tarafından şirketin kuruluşu.

1995-2006

Sanayiye ve tekstil sektörüne yönelik makinaların imalatı, satışı ve servisi konularında faaliyetler.

2006

Manuel ve akülü tekerlekli sandalye üretimi ile birlikte mobilite çözümleri faaliyetlerinin başlatılması.

2007

Engelli araç liftleri konusunda dünyanın önde gelen firmalarından Fiorella firmasının Türkiye distribütörlüğü konusunda anlaşma.

2008

Engelli araç rampa modellerinin üretiminin başlatılması.

2010

Engelli araç sürüş mekanizmaları konusunda dünyanın önde gelen firmalarından Guidosimplex firmasının Türkiye distribütörlüğü konusunda anlaşma.

2011

Engelli araçları için özel koltuk çözümleri faaliyetlerinin başlatılması.

2011

4-tekerlekli elektrikli scooter modelinin üretiminin başlatılması.

2011

Fiat firması tarafından başlatılan, Türkiye’de Tofaş tarafından yürütülen ve engellilerin araç kullanımına yönelik “Autonomy” programının Türkiye’deki tek yetkili uygulayıcısı olarak Lamira’yı belirleyen anlaşma.

2011

Merdiven Çözümleri konusunda faaliyetlerin başlatılması ve ilk merdiven lifti uygulamasının İstanbul Topkapı’da bulunan Adnan Menderes Anıtmezarı’nın çevre düzenlemesi projesi kapsamında gerçekleştirilmesi.

2012

Havuz liftinin yerli üretiminin başlatılması.

2012

Dikey çalışan platform liftinin yerli üretiminin başlatılması.

© 2017 Lamira Makina İmalat ve San. Tic. Ltd. Şti. Tüm Hakları Saklıdır. All Rights Reserved.

Search